Ewiking
Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

Jak zrealizować zwrot? 

1. Procedura zwrotu za pośrednictwem naszej strony jest niezwykle prosta. Przejdź do zakładki "Zwróć produkt" na naszej stronie, która automatycznie przekieruje Cię do naszego partnera - furgonetka.pl. Wypełnij krótki formularz zwrotu i postępuj zgodnie z instrukcjami. Po zakończeniu procesu, możesz wydrukować etykietę zwrotną, co umożliwi Ci bezproblemowe nadanie paczki w dowolnym punkcie nadawczym. Nie potrzebujesz wypełniać dodatkowych dokumentów.

2. Jeśli wolisz skorzystać z innej formy wysyłki, możesz skorzystać z drugiej opcji. Pobierz formularz zwrotu TUTAJ i wypełnij go starannie. Następnie dołącz go do przesyłki wraz z zwracanymi produktami. W ten sposób zapewnimy sprawną identyfikację Twojego zwrotu. Po otrzymaniu paczki przystąpimy do szybkiego procesu zwrotu środków.

Termin zwrotu

Masz 14 dni na zwrot zamówienia, bez konieczności podawania przyczyny. Termin ten zaczyna biec od momentu otrzymania przez Ciebie ostatniej rzeczy, która była przedmiotem Twojego zamówienia.

Szybki proces zwrotu

Zgodnie z obowiązującym prawem, dokonujemy zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni od otrzymania przez nas zwróconych produktów, chociaż zazwyczaj ten proces trwa 1-2 dni. :)

Forma zwrotu środków

Wybierając formę płatności, pamiętaj, że zwrot środków będzie realizowany tą samą drogą. Jeśli dokonałeś płatności za pobraniem lub przelewem tradycyjnym, zwrot środków trafi na konto bankowe wskazane przez Ciebie w Formularzu Zwrotu.

Dbamy o to, aby cały proces zwrotu był jak najbardziej klarowny i komfortowy dla Ciebie. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania dotyczące zwrotów, nasz zespół obsługi klienta jest gotów służyć pomocą. Dziękujemy za zaufanie i zakupy w naszym sklepie!

 

 

Regulaminy:

Odstąpienie od umowy

Jeśli jesteś tzw. kupującym uprzywilejowanym, a więc:

A) konsumentem

albo

B) osobą fizyczną, dla której umowa, jaką z nami zawarłeś, jest bezpośrednio związana z Twoją działalnością gospodarczą, ale nie ma dla Ciebie charakteru zawodowego

- co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy.

Od umowy możesz odstąpić, składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: kontakt@ewiking.pl.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni.

Bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się od objęcia towaru w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach - od objęcia w posiadanie ostatniego towaru, partii lub części.

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Zwracany towar zwróć do nas niezwłocznie na adres: Sosnowa 28, 84-240 Reda, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpiłeś od umowy.

Dokonane przez Ciebie płatności zwrócimy Ci niezwłocznie na zasadach wskazanych w Regulaminie sklepu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Jeśli nie zaproponowaliśmy, że sami odbierzemy od Ciebie towar – możemy wstrzymać się ze zwrotem otrzymanej od Ciebie płatności do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jego odesłania - w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Ci m.in. w odniesieniu do umowy:

  • w której przedmiotem świadczenia jest towar nieprefabrykowany, wyprodukowany według Twojej specyfikacji lub służący zaspokojeniu Twoich zindywidualizowanych potrzeb;
  • w której przedmiotem świadczenia jest towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia;
  • w której przedmiotem świadczenia jest towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sklepu.

Reklamacje

Poniższe treści mają zastosowanie do tzw. kupującego uprzywilejowanego. Jeśli nim nie jesteś, zajrzyj do naszego Regulaminu sklepu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat reklamacji.

W przypadku gdy niewłaściwie zrealizujemy zawartą z Tobą umowę, masz prawo złożyć reklamację - najlepiej na adres e-mail: kontakt@ewiking.pl lub drogą pocztową na adres Sosnowa 28, 84-240 Reda.

Co do zasady, ponosimy odpowiedzialność za brak zgodności towaru z umową, istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili.

Na podstawie przepisów ustawy o prawach konsumenta możesz w takiej sytuacji żądać:

a) wymiany towaru

lub

b) naprawy towaru.

W niektórych przypadkach możesz też:

a) odstąpić od umowy

lub

b) złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny

- szczegóły w tym zakresie znajdziesz w naszym Regulaminie sklepu.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl