Ewiking
Biżuteria stalowa

Twarda jak stal... a jak dbać o stalową biżuterię?

Jeśli zastanawiałeś się, jak dbać o broń ze stali lub stalowy naszyjnik, to poniżej nasz przewodnik po stali nierdzewnej i jej konserwacji.

Jak czyścić stalową biżuterię?

Biżuteria ze stali ma sporo zalet:

  • nie uczula – więc jest bezpieczniejsza, niż wisiorki i kolczyki z nieznanych metali, dostępne w sieciówce czy markecie.
  • Nie rdzewieje – możesz jej używać na rowerze, na basenie itp.
  • nie czernieje, nie zielenieje i się nie niszczy – w przeciwieństwie do innych metali, stalowej nie trzeba zbyt często czyścić.

Jeśli na stalowym wisiorku jest ślad np. po nalepce z ceną, możesz go usunąć, poprzez zamoczenie biżuterii w wodzie z płynem do mycia naczyń, a następnie starcie jej.

Czy stal można moczyć?

Ze stali wykonane są sztućce, dzbanki, oprawki okularów i instrumenty wykorzystywane do operacji, więc odpowiedź brzmi: tak, stal można moczyć w wodzie, zupie i innych płynach;) Jeśli zastanawiasz się, czy stal nierdzewna rdzewieje, to przyjrzyj się drabince basenowej. Jest zamoczona przez cały czas, a nie rdzewieje.

Konserwacja stali nierdzewnej

Stal chirurgiczną czy nierdzewną trudno jest zarysować i zniszczyć. Oczywiście jeśli postępujesz z nią w granicach rozsądku, bo skrobana wielokrotnie nożem pewnie w końcu się zarysuje. Jeśli jednak stal służy Ci jako wisiorek czy pierścionek, to nie musisz robić wiele, by długo była lśniąca i srebrzysta. Uważaj jedynie na składniki kosmetyków: barwniki, alkohol czy detergenty. Teoretycznie nie powinny zaszkodzić biżuterii ze stali, ale jeśli często stosujesz różne specyfiki, to trudno powiedzieć, jaką mieszankę chemiczną stworzą na skórze wraz z potem.

Jak dbać o broń ze stali?

Drobiazgi ze stali raczej nie będą wymagały zaawansowanej pielęgnacji. A co z większymi rzeczami? Jak dbać np. o broń ze stali? Klingę możesz polerować za pomocą papieru ściernego o drobnych ziarnach i pasty do polerowania srebra. W ten sposób wygładzisz drobne rysy i nadasz rzeczom blasku.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl